5 ZAJÍMAVÝCH FAKTŮ O ELEKTROKOLECH

Elektrokola jsou ve světě stále populárnější a postupně se stávají běžným sportovním, respektive dopravním prostředkem, stejně jako klasická kola. V poslední době se tento trend rozšiřuje také k nám. V některých českých městech se již s jízdou na elektrokole setkáme poměrně často. Přesto právě s koly na elektrický pohon se pojí nejrůznější mýty, předsudky a pochyby.

1. Koupené versus stvořené
Lidé si častěji vytvoří elektrokolo z klasického kola, než aby si koupili rovnou elektrokolo. 48 % majitelů elektrokola si ho pořídili, ale 52 % ho stvořili z klasického kola, nejčastěji z horského. A to přidáním baterie a motoru. Údaje platí pro USA, ale tento trend je obdobný po celém světě. Elektrokola jsou zkrátka stále na začátku své cesty do srdcí cyklistů. Něco na tom bude. Neměli byste ke svému elektrokolu bližší vztah, kdybyste si ho sami vytvořili?

2. Stvořit elektrokolo je levnější, než si ho koupit
Je to jeden z hlavních důvodů, proč si elektrokolo udělat doma v garáži – je to levnější. Pokud však nejste skutečný odborník, je málo pravděpodobné, že z klasického kola vytvoříte plně funkční elektrokolo se všemi jeho výhodami a funkcemi.

3. Vyměnit auto za elektrokolo
Nejčastějším důvodem pro pořízení elektrokola je snaha omezit jízdu autem. Máte pocit, že se bez auta nikam nedostanete? S elektrokolem můžete tu samou cestu absolvovat zdravě, zadarmo a pohodlně. Už žádné kolony a dopravní nehody. Platí to především ve městech, kde je každoročně víc a víc cyklotras.

4. Elektrokolo vás chytne
Jakmile tomu jednou přijdete na chuť, je velká pravděpodobnost, že budete jezdit denně. 55 % majitelů elektrokola jezdilo před jeho nákupem na kole každý týden nebo denně. Po nákupu elektrokola jezdí každý týden nebo denně až 93 % jeho majitelů.

5. Lidé si nejvíc stěžují na váhu elektrokola
Největším problémem pro většinu lidí není jeho cena, ale váha elektrokola. 26 % dotázaných to uvedlo jako největší nevýhodu, 8 % uvedlo, že nemají kam jezdit, méně než 5 % se bálo krádeže nebo malé výdrže baterie. Váha se postupně snižuje, jak se vyvíjejí nové a lepší baterie. Jednoho dne snad elektrokolo nebude o moc těžší, než klasické kolo.