Boty na míru

Inovace Atomic a Salomon mají společný princip, který spočívá v dobře tvarovatelných materiálech na základě tepla.

Díky této vlastnosti materiálu je možné vymodelovat vnitřní botičku „šitou“ na míru. Navíc je botička opakovatelně tvarovaná, takže lze případně pečlivý proces z jakéhokoliv důvodu přetvarovat.

BOTA NA MÍRU

SALOMON CUSTOM SHELL, ATOMIC MEMORY FIT,

JAK VYBRAT

Každý lyžař sportovní či rekreační má jinak tvarovanou nohu a po celodenním lyžování má nohy otlačené, bolavé a požitek z lyžování není skoro žádný. Výrobci to pochopitelně zaznamenávají a vymýšlejí tak nejrůznější technologie, aby byla lyžařská bota vysoce výkonná, ale zároveň i pohodlná.

Přesně na této bázi se zrodily technologie lyžařských bot Atomic Memory Fit, Salomon Custom  Lyžařské boty s tím to systémem jsou ideálním řešením, pokud máte vysoký nárt, širší nohu, kostní výrůstky a další specifika, které vám doposud páchaly neplechu při lyžování. 

JAK TEDY „BOTA NA MÍRU“ FUNGUJE?

Inovace Atomic a Salomon mají společný princip, který spočívá v dobře tvarovatelných materiálech na základě tepla.  Díky této vlastnosti materiálu je možné vymodelovat vnitřní botičku „šitou“ na míru. Navíc je botička opakovatelně tvarovaná, takže lze případně pečlivý proces z jakéhokoliv důvodu přetvarovat.

Atomic si v tomto duchu na technologii Memory Fit vskutku vyhrál, jelikož má lyžařská bota kromě tvarovatelné vnitřní botičky také tvarovatelný skelet a respektuje tak nohu jedince do každého detailu. Na naší prodejně jsme schopni provést celý proces do 15 minut, takže se nemusíte bát celého stráveného odpoledne měřením. A jaký je postup?

1. Zpočátku je lyžařskou botu potřeba trochu „rozžhavit“, aby s ní byla nějaká „řeč“, takže vložíme skelet do specifické pece vyhřáté na 120°C. Botu necháme v peci cca 5 minut.

2. Na dalším kroku se již podílí zákazník – vnitřní botička se vloží do vyhřátého skeletu a zákazník po dobu 2 minut v lyžařské botě stojí v akčním postoji jako na sjezdovce. Vnitřní botička tak obtéká nohu dle jejích proporcí.

3. Nyní je čas na zchlazení boty, a tak se skelet obloží „chladícími obklady“ a nechá se 5 minut tvrdnout.

4. Lyžařské boty na míru jsou na světě!

Výrobce Salomon nastavil laťku v oblasti tvarování lyžařské boty ještě výše, protože vedle tvarování vnitřní botičky a skeletu v místech nártu přišel i s tvarováním celého komínu lyžařské boty. To zajisté potěší lyžaře, kteří měli lýtko z běžného komínu lyžařské boty dosti omačkané. Patentovaný materiál Kaprolene byl doposud využit jen v medicíně v oblasti protetických pomůcek. Co se týče „vymodelování“ boty na prodejně, stejně jako u Memory Fit se nejprve musí skelet nahřát. Na lyžařské boty s technologií Custom Shell budete muset počkat o něco déle, výroba trvá cca 30 minut. Teď je již na řadě samotný proces:

  1. Ve speciální peci rozehříváme skelet po dobu 10 minut. Nemůžeme na tento typ až tak zhurta, proto navolíme teplotu 80°C.
  2. Druhý krok je také shodný s Atomic metodou, liší se pouze v číslech, tj. v lyžařské pozici s lyžáky na nohách čekáte 4 minuty.
  3. A jde se chladit – tentokráte 6 minut.
  4. Tadá! Boty máte hotové.