Nový středový MOTOR BROSE

Středový motor BROSE S-Mag pro nový rok si přinesl neočekávané změny a novinky a to v typech motorů a jejich konstrukcí. Německá kvalita a preciznost se odrazila ve výrobě nového motoru BROSE a je to opravdu vidět. Pro bližší informace o středovém motoru BROSE nalezneš v tomto článku:

O SPOLEČNOSTI BROSE

 

Společnost Brose je v přední linii, která pomáhá utvářet budocnost automobilů více než století. Výrobky od firmy BROSE zvyšují komfort, bezpečnost a efektivitu. Hlavním oborem činnosti jsou především pohonné jednotky pro ovládání dveří, sedadel a ostatní části, kde mají využití elektromotory.

 

Společnost zaměstnává více jak 26.000 zaměstnanců a své výrobní závody má aktuálně ve 24 zemích (mimo jiné i v ČR). Kompletní informace můžete nalézt na www.brose-ebike.com.

 

 

BROSE je čtvrtým největším rodinným dodavatelem automobilů na světě. Společnost vyvíjí  a vyrábí mechatronické systémy pro dveře a sedadla vozidel, jako i elektrické motory a elektroniku, včetně řízení, brzd, převodovek a chlazení motoru.

 

Brose každoročně dodává do automobilového průmyslu přibližně 200 miliónů elektromotorů. Brose také uplatňuje vysoké standardy kvality z automobilového průmyslu na E-BIKE. Kvalitu a trvanlivost produktů zajišťují systematické laboratorní testy a intenzivní zátěžové testy.

 

 

Tyto rozsáhlé znalosti pohonných systémů z automobilového průmyslu byly přeneseny na systémy pohonů u elektrokol. Produktová řada Brose Drive je přizpůsobená tak, aby dokonale odpovídala různým účelům, zaručuje radost z jízdy a optimální výkon v každé situaci.

 

 

 

 

 

BROSE FILOSOFIE: 

PŘIROZENÝ ZÁŽITEK Z JÍZDY

 

 

 

 

 

O pohonné jednotce BROSE

 

Pohonná jednotka BROSE je velmi oceňovaný systém elektromotoru v Německu, který je v poslední době velmi skloňovaným slovem v oblasti elektrokol. Flexibilita motoru BROSE nabízí výrobcům elektrokol velmi vysokou variabilitu. Na základě flexibilního modulárního systému jsou vytvářeny velmi individuální kombinace pro přesně stylizovaná a silně charakterová elektrokola, která neponechávají nic žádoucího.

 

 

 

 • Při vypnutém motoru nedochází k odporu pedálů
 • Pohony BROSE běží extrémně tiše a téměř bez vibrací
 • Přesný torzní snímač poskytuje přesně to množství energie

 

 

 

 

 

 

Důvěryhodnost jednotlivých komponent BROSE jednotky, jsou inteligentně koordinovány. To právě usnadňuje  údržba diagnostiku systému BROSE jednotky certifikovanými prodejci používající servisní nástroje a diagnostiku BROSE.

 

 

Město, krajina nebo hory?  Produktová řada BROSE nabízí speciálně navržené pohonné jednotky pro různé požadavky cyklistů.

V nabídce produktů BROSE nově můžete najít dva hlavní typy motorů a to z různých materiálů  - HLINÍK a MAGNESIUM.

 

 

 

 

 

Hliníkové motory mohou být instalovány v poloze 360° kolem spodního držáku a to v jakékoliv poloze a nabízejí výrobcům úplnou flexibilitu při integraci do rámu kola. Pohony inovativního Magnesia jsou řádově o 500g lehčí než hliníková pouzdra a o 15% menší objemově než hliníkové motory.

 

Typy středového motoru BROSE

 

Nejběžnější a nejžádanější typ motoru BROSE je S-Mag nebo-li elektromotor v magnésiovém pouzdře, která má nespočet výhod oproti klasickém hliníkovém zapouzdření.

 

 

 • lehčí o 500g
 • menší rozměrově
 • možnost uchycení do rámu v jakékoliv poloze
 • vyšší maximální asistence udaná v procentech
 • sportovnější záběr motoru

 

 

 

BROSE Drive S

 

Výkonný motor BROSE drive S je nejvhodnější kandidát na sportovní a horské vyjížďky. Obzvláště citlivá reakce motoru umožňuje špičkový výkon na náročných trasách. Magnesiová verze motoru s maximální podporou 410% přináší pedálům největší sílu.

Díky exklusivní úrovni asistence "FLEX POWER MODE" přináší motor Brose drive S magnesium ještě živější zážitek z jízdy než hliníková verze.

 

 

 

 

BROSE Drive C

 

Pohonné jednotky Brose Drive C představují městský životní styl. Ať už na cestě do práce nebo na plavbu městem. Díky jejich zvláště harmonickému zacházení zajišťují klid ve shonu města. Tyto motory s jemnou odezvou jsou dokonalým společníkem v každodenním životě.

 

 

 

 

BROSE Drive T

 

Pohonné jednotky Brose drive T díky vysoké účinnosti je tento motor nejlepší společník na velké vzdálenosti. Dlouhé zájezdy nebo krátké pracovní cesty - tento allrounder poskytuje dostatek síly a energie pro požadavky každodenního života a to v univerzální formě.

 

 

 

 

 

BROSE Drive TF

 

Brose Drive TF je vyvinutý pro cyklisty s potřebou rychlosti. Pomáhá jezdcům až do maximální rychlosti 45km/h. Zejména jezdci na dlouhou vzdálenost získají díky této rychlosti úsporu času i peněž.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Technické parametry motorů  BROSE

 

Brose dosud nabízel 5 různých motorů, které jsou vhodné pro různé aplikace na základě jejich výkonových charakteristik, výkonu a maximální podpory. Všechny jednotky nabízejí velmi přirozenou jízdu a produkují velmi tichý zvuk.

 

V loňském roce Brose představil Drive S Mag. Jedná se o magnesiovou verzi, která je lehčí o 500g a je kompaktnější. Toto lehké pouzdro se nyní používá i pro ostatní modely této řady.

 

 

 

 

 

MAGNÉSIOVÁ VERZE MOTORU BROSE

 

 

 

 

 

 

HLINÍKOVÁ VERZE MOTORU BROSE

 

 

 

 

Hlavní přednosti u motoru BROSE

 

 


 
      
 • U elektrokola je vždy velmi důležitá přesnost dávkování výkonu motoru tak, aby Vás elektrokolo nedostalo do nepříjemné situace. Motor Brose používá rovnou 3 typy senzorů, které zajišťují naprosto přesný, plynulý výkon asistence. Díky tomu si můžete nerušeně užívat maximální komfort v jakékoliv situaci.

 
 
 • 3 jízdní režimy ECO, TOUR, BOOST FX umožňují citlivé a plynulé dávkování výkonu a to i ve velmi členitém a náročném terénu 

 
 
 • velký převodník
 • díky velkému převodníku je motor přesný, plynulý a vždy poskytuje dostatek výkonu. Vnitřní odpor pedálu je u motoru BROSE absolutně nulový. Na elektrokole jede pocitově jako na klasické jízdním kole.

 

 
 
 • nízká hmotnost motoru, malý rozměr, kompaktní design v kole
 • vysoký výkon až 90Nm

 
 
 • vysoký dojezd (až přes 200 km)
 • baterie 650h nebo 750Wh
 • možnost navýšení rychlosti až do 50 km/h

 
 
 • malý a přehledný LCD displej se zvýšenou odolností proti poškození
 • displej může být umístněný na představci (větší) nebo přímo na řidítkách menší vhodný pro využití především u MTB modelů

 


 

 

 

 

 

 

Baterie  BROSE

 

Nová baterie Brose 630 nebo 750 poskytuje, jak napovídá název, kapacitu 630Wh, což je 17Ah a 36 Voltů nebo 750Wh, což je 20,8Ah, dle typu elektrokola a specifikace v základní výbavě. Baterie má rozměry 387 x 84 x 72 mm a podle výrobce BROSE váží 3,8 kg, Bateriové články jsou umístěny uvnitř černě eloxovaného pouzdra.

 

Spolu s baterií BROSE vyvinul držák pro baterii, který je navržen tak, aby zajistil, že baterie drží pevně uvnitř rámečku a to bez chrastění. Baterie je uvnitř rámečku zajištěna zámkem, ale dle potřeby může být vyjmuta i z kola ven pro externí nabíjení.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Display  BROSE

 

Již v květnu jsme zahlédli 3 nové displeje systému BROSE. Všechny modely mají snadnou použitelná tlačítka, která lze snadno ovládat. Minimální dálkový ovladač BROSE Display se spoléhá pouze na LED diody, aby poskytl informace o stavu nabití baterie a asistenčním režimu. Pokud chcete, můžete přidat na řidítka display BROSE o velikosti 3,5" s označením CENTRAL.

 

 

To jak název napovídá, je opravdu umístěn uprostřed řidítek. BROSE display ALLROUND nabízí kompromis mezi základním diodovým a velký 3,5" displejem. Tento typ má velikost displaye 1,5", je barevný a má integrovaná ergonomická tlačítka. Všechny typy displejů ají připojení ANT+ a BLUETOOTH, a jsou proto připraveny na upgrade pomocí dalších funkcí nebo aplikací.

 

 

ANT+

Je bezdrátový komunikační protokol, který zpracovává data z monitorovacích senzorů jako např. snímač srdečního aktivity, nebo snímač tlaku v pneumatikách. Protokol je určen pro využití ve sportua  slouží k vytvářeníbezdrátových sítí senzorů. Výhodou je rychlý a bezpečný přenos dat. Zkratka ANT představuje Advanced and Adaptive Network Technology.

 

 

 

 

BROSE CENTRAL

  

BROSE ALROUND

 

 

 

 

 

BROSE LED

 

 

 

 

 

 

Servisní stránka BROSE

 

Nejlepší díly nestojí za to, pokud je nemůžete nechat rychle opravit nebo servisovat. Proto společnost BROSE vyvinula svůj vlastní servisní nástroj, pomocí kterého lze systém snadno diagnostikovat u místních servisních zástupců. Tým servisní podpory byl především rozšířen a připraven na budoucí požadavky na servis.

 

 

Autorizovaný service BROSE

 

 

 

 

 

 

Shrnutí  

Nový ekosystém BROSE DRIVE je důležitým krokem vpřed pro německého výrobce a měl by učinit již populární motory ještě atraktivnější volbou pro mnoho výrobců. Zejména nový kompaktní Brose display je ideální pro sportovní jezdce a specifikace nové baterie jsou velmi slibné. Jasná servisní odpovědnost v případě jakýchkoliv problémů nabízí zákazníkům větší klid. Jsme nadšení, jak bude celý systém fungovat ve skutečném světě.

 

 

 

Výhody pohonu BROSE

 • kvalita zpracování a téměř 100% spolehlivost
 • kultivovaný a čitelný jízdní projev
 • vysoký reálný výkon motoru
 • 100% servisní zabezpečení, podpora, diagnostiky
 • pocitově nejpříjemnější svezení, krouticí moment je rozložený do širokého spektra otáček motoru
 • u nového typu motoru kladně hodnotíme možnost "volného" šlapání bez vnitřního odporu motoru
 • dlouhá životnost baterie Brose (v reálu se bavíme o životnosti mezi 5-8 rokem) 

 

 

Nevýhody pohonu BROSE

 • prozatím není dlouhodobější zkušenost s těmito novými motory BROSE
 • o něco vyšší cenová relace