Servis odpružených vidlic a tlumičů

Nedílnou součástí horského kola jsou jeho tlumicí jednotky (např. Fox, RockShox), díky kterým si můžeme užít požitek z jízdy i ve členitém terénu. Avšak vidlice i tlumič potřebují, stejně jako ostatní části kola, patřičnou péči, aby nám mohly sloužit a utlumit nárazy, které naše paže či nohy nestihnou.

Každý výrobce uvádí trochu odlišné intervaly, po kterých je doporučováno tlumicí jednotky servisovat (FOX po odjetých 100 hodinách, RockShox po XXX hodinách atd). Obecně platí, že servis těchto komponentů by měl být prováděn alespoň 1-2x ročně, samozřejmě podle toho, kolik kolo najezdí. Tím nejmenším, co pro Vaše vidlice a tlumiče můžete udělat, je pravidelná výměna oleje, který zajištuje chod vidlice (tlumení a zamykání). Do vidlice, byť to na první pohled není patrné, se dostávají nečistoty a ty mohou způsobit například problémy v podobě prodřených kluzáků vnitřních nohou vidlice. Výměna této části není levná záležitost a proto dbejte na pravidelné kontroly a patřičnou péči.

Podobné principy, by se měli dodržovat i u teleskopických sedlovek. Pravidelným čištěním a mazáním prodloužíte životnost svojí teleskopické sedlovky. Jakožto autorizované servisní středisko, provádíme všechny servisní úkony na vidlicích, tlumičích i teleskopických sedlovkách.

 

Při odeslání odpruženého komponentu přiložte tento reklamační formulář.