Servis odpružených vidlic a tlumičů

Nedílnou součástí horského kola jsou jeho tlumicí jednotky (např. Fox, RockShox), díky kterým si můžeme užít požitek z jízdy i ve členitém terénu. Avšak vidlice i tlumič potřebují, stejně jako ostatní části kola, patřičnou péči, aby nám mohly sloužit a utlumit nárazy, které naše paže či nohy nestihnou.

 

Každý výrobce uvádí trochu odlišné intervaly, po kterých je doporučováno tlumící jednotky servisovat (FOX po odjetých 100 hodinách, RockShox po 50/200 hodinách atd). Obecně platí, že servis těchto komponentů by měl být prováděn alespoň 1-2x ročně, samozřejmě podle toho, kolik kolo najezdí. Tím nejmenším, co pro své vidlice a tlumiče můžeš udělat, je pravidelná výměna oleje, který zajištuje chod vidlice (tlumení a zamykání). Do vidlice, byť to na první pohled není patrné, se dostávají nečistoty a ty mohou způsobit například problémy v podobě prodřených kluzáků vnitřních nohou vidlice. Výměna této části není levná záležitost a proto dbej na pravidelné kontroly a patřičnou péči.

Podobné principy, by se měli dodržovat i u teleskopických sedlovek. Pravidelným čištěním a mazáním prodloužíš životnost svojí teleskopické sedlovky. Provádíme všechny servisní úkony na vidlicích, tlumičích i teleskopických sedlovkách značek FOX a RockShox.

 

Při odeslání odpruženého komponentu přilož tento reklamační formulář.