V jakém stavu dostanu jízdní kolo?

V JAKÉM STAVU DOSTANU JÍZDNÍ KOLO, KDYŽ SI HO NECHÁM POSLAT PŘEPRAVNÍ SPOLEČNOSTÍ? 

Pokud si necháte poslat kolo přepravní službou, doporučujeme společnost PPL, dostanete kolo v zabalené v krabici. Rám, vidlice a řídítka jsou obaleny kartonem a fólií pro maximální ochranu proti poškození. Sedlovka, sedlo, pedály, rychloupínák a sedlová objímka jsou zabaleny v příbalové krabici společně se záručním listem. 

JAK KOLO SPRÁVNĚ SLOŽIT?

1) KOLO VYBALÍME Z KRABICE: jak je výše napsáno, rám a ostatní komponenty kola jsou řádně zabaleny. Při odstraňování fólie a kartonu buďte opatrní, abyste si rám nepoškrábali.

2) MONTÁŽ PEDÁLŮ: pedály najdete v příbalové krabici. Jsou označeny písmeny R a L a toto označení najdeme u pedálu ze spoda závitu. Pravý pedál je označen písmenem R (z anglického slova: right) a montujete ho do pravé kliky a levý pedál je označnen písmenem L (z anglického slova: left) a montujete ho do levé kliky. Dotaháhněte pedály klíčem č.15. Je dobré kontrolovat pravidelně dotažení pedálů, aby se při uvolnění nepoškodil závit.

3) MONTÁŽ SEDLA: sedlo, sedlovku, sedlovou objímku a rychloupínák najdete také v příbalové krabici. Pokud není sedlo již připevněné k sedlovce, připevníte ho 6 mm imbusem. Nasunete na sedlovou trubku sedlovou objímku s rychloupínákem. Vsunete sedlovku do sedlové trubky. Sedlovka je označena ryskou, která označuje maximální přípustnou výšku pro její vysunutí. Nad tuto rysku rozhodně sedlovku nenastavujte, mohli byste poškodit rám. K tomu, abyste nastavili správnou výšku sedla na Vaši velikost si musíte sednout na kolo a mírně pokrčenou nohu dát na pedál, který musí být ve spodní poloze (co nejníže u země). Noha by neměla být ani propnutá v koleni ani hodně pokrčená.

4) BRZDY: V-brzdy před nasunutím předního kola musíme rozpojit. Po vložení kola je třeba brzdy opět spojit. Symetricky vycentrované brzdové čelisti poznáte tak, že na každé straně mezi ráfkem a brzdovou gumičkou bude stejná mezera. 

U kotoučových brzd dáváme do česlistí vymezovací zarážku, kterou je potřeba vyndat. Slouží při přepravě k tomu, aby se při zmáčknutí brzdové páky nestačily brzdové destičky k sobě.

5) MONTÁŽ PŘEDNÍHO KOLA: rychloupínák, který budete potřebovat je v příbalové krabici. Na plášti kola se podívejte nejprve na směr otáčení kola - uvidíte šipku směřující daným směrem. Poté zasuňte kolo do vidlice a vložte rychloupínák. Matici, která je na druhé straně rychloupínacího mechanismu, dotahnětě. Poté rychloupínák zatáhněte směrem k vidlici.

6) PŘIPEVNĚNÍ ŘÍDÍTEK: 4mm imbusem odšroubujete 4 šrouby v krytce představce. Poté přiložíte řídítka do představce a vycentrujete střed řídítek. Poté dotáhnete.