Bikeworkx - péče o kolo na podzim

20. 10. 2021 17.30

Ahoj sportovci! Voda a bláto nemají na naše bicykly ten nejlepší vliv. Podzim, který je v plném proudu, není roční období, ve kterém se cítí všichni cyklisté úplně komfortně. Avšak pro nadšené cyklisty není horší počasí překážkou. Ba naopak, vnímají ho jako výzvu. O to důležitější je, se na psí počasí připravit a neopomenout se postarat také o svůj dopravní prostředek.

Zřejmě málokterý z nás se ihned po návratu z cyklovýletu dá do mytí kola, zbavovat ho nánosu bahna, mokrého listí nebo posypové soli. Přitom, čím dříve se bicykl očistí, tím lépe. Vlhko a špína nesvědčí jednotlivým komponentům, ze kterých je Tvé kolo poskládáno. Proto doporučujeme si vyhradit trochu času k omytí kola po každé podzimní jízdě.

 

K omytí kola doporučujeme přípravek od firmy Bikeworkx.

 

Mazání komponentů

 

Na podzim jede ten, kdo má namazáno! Jedním z nejvíce namáhaných komponentů na Tvém kole je řetěz. Proto vyžaduje speciální péči. Po jízdě řetěz očisti kartáčkem nebo vyper v pračce řetězu. Podobně postupuj i na kazetě a převodníku. Je potřeba tyto komponenty jednotlivě odmastit. Následně přichází znovu čas pro Bikeworkx, jelikož čisté komponenty je potřeba znovu namazat.

 

V neposlední řadě doporučujeme kontrolu odpružené vidlice. Po jízdě je potřeba setřít z vnitřních nohou veškerou špínu a promazat těsnění. Například tímto výrobkem.

 

Péče o kolo by se neměla podceňovat. Zvlášť v podzimním období. Čištěním kola a správnými návyky mazání se prodlouží životnost jednotlivých komponentů.

Sportu zdar!

 

Kubasport