Kuba cykloškola v plném proudu!

11. 5. 2022 16.39

Ahoj sportovci! =)

 

Naše cykloškola je v plném proudu. Každý den od pondělí do čtvrtka trénujeme nadějné bajkery v Divoké Šárce.

V pondělí se v Divoké Šárce prohánějí ti nejmenší a nejobratnější cyklisti. Ve věku od 5 do 7 let se na kroužku zaměřujeme na technické prvky jízdy. Zdokonalujeme ovládání kola, ladíme plynulé brždění a přehazování. Postupně přidáváme a učíme ovládat kolo v technických pasážích. Zkoušíme klopené zatáčky a jízdu přes kořeny. Postupně se dostaneme na jednoduché traily.

 

Každé úterý se setkáváme s cyklisty ve věku od 9 do 12 let, kteří už zvládají techniku jízdy. Cyklisté si osvojí techniku jízdy na trailech a zároveň si vyzkouší základy skákání na kole takzvaný „bunny hop“.  

 

Ve středu jsme tady pro kluky a holky ve věku od 11 do 14 let, kteří už dobře zvládají základní techniku jízdy. Trénujeme s nimi techniku jízdy v terénu včetně trailů, které jsme vytipovali v našem okolí.

 

A čtvrtky máme vyhrazené pro dospěláky. Jedná se o kroužek pro všechny, kteří by si rádi vylepšili techniku pro bezpečnější jízdu v terénu. Samozřejmostí je jízda na trailech.

 

Nabízíme taktéž individuální tréninky pro holky a kluky v jakémkoliv věku s nadšením pro cyklistiku. Naši trenéři se dokáží naladit na potřeby jednotlivých jezdců a vypilovat přesně to, co daný bajker vyžaduje.

 

Trenéry máme zkušené a nadšené předávat své zkušenosti novým cyklistům. Největší radost máme právě z toho, když vidíme, jaké naši školáci dělají pokroky. Trénink, co trénink je vidět rychlý progres u všech pilných bajkerů.

 

Na léto jsme si připavili příměstské tábory trail kempy. Více informací jak o naší pravidelné cykloškole, tak o následujících táborech najdete na: www.kubacykloskola.cz

 

Sportu zdar!