Proč si pořídit oblečení Descente?

4. 2. 2021 16.44

Co říká Kuba:

říkáš si, co je to za značku, proč je tak drahá, co je na ni tak výjimečného a kde se vyrábí?

Descente už řadu let udává tempo ve vývoji lyžařského oblečení, jak svojí kvalitou, technologií, tak i specifickým designem.

 

Každý si myslí, že Descente, čti [desánt], je francouzská značka. Původ této značky musíme hledat o pěkný kus dál, až na ostrově v Tichém oceánu. Právě Japonci vyrábí ty nejlepší lyžařské značky, které se dají na mezinárodním trhu sehnat. Disponují tou nejlepší technologií a je to znát i co se týče zimního oblečení. Vloni na Ispu představili novou kolekci zimních bund (lightweight) která vyhrála nejlepší ocenění materiál roku (octa cpcp) 2022/23 a materiál Heat Navi.

Právě tento materiál si zvolili členové švýcarského národního týmu na závodech světového poháru v sezóně 2022/23. Toto oblečení je tak tenké, že na první pohled neuvěříš, jak dokáže zahřát. Nová technologie je až neuvěřitelně funkční. Celá kolekce bund používá elastický svrchní materiál 4WAY STRETCH, který je pružný do všech stran a při jeho nošení často ani nevíš, že máš něco na sobě.

Termoizolační výplň Thinsulate a materiál Heat Navi (dokáže velmi efektivně přeměnit široké spektrum paprsků slunečního záření na teplo) zajišťují tepelnou pohodu za každého počasí. To znamená, že pokud je -15 či +5, je Ti v bundě pořád stejně dobře, poněvadž tyto materiály opravdu fungují. Oblečení disponuje spousty praktickými detaily, jako jsou voděodolné zipy, spoustu multifunkčních kapes, kterých není nikdy dost. Vyzdvihl bych kapsu na zádech, která slouží podobně jako batoh.

Pánské bundy jsou pro lyžaře stylové. V kolekci se dají najít jak lehké fashion, tak i péřovky na lyže. V dámské kolekci je nádherný lyžařský fashion, kde si dámy vyberou opravdu krásnou fashionovu bundu nebo elegantní sportovní bundu. Tyto bundy lze obohatit o kožíšek, který se dá připnout na každou kapuci. Dámské i pánské kalhoty opravdu skvěle padnou. Z kolekce Descente se dají vybrat kalhoty s lacly se zvýšeným pasem, tak i módní elastické kalhoty.

Musím říct, že oblečení Descente nabízíme opravdu dlouho a naši zákazníci se k nám vrací maximálně spokojeni jak s designem, tak jeho trvanlivostí. Naši zákazníci oceňují maximální komfort zimního oblečení.

 


 

Naprostou volnost pohybu zaručuje skvělý střih a koncept Descente Motion 3D, který přesně kopíruje chování lidské kůže v kombinaci s použitým všesměrově elastickým materiálem.

 

 

Thermal Circulation System

Vnitřní izolační systém pro kontrolu vlhkosti přidává ještě vyšší úroveň pohodlí pro lyžaře. Pro minimalizaci vlhkosti bez kompromisů se spojil systém HEAT NAVI s textilií Outlast a novou izolací Bemberg, větrání v zadní části bundy a otevírací větrání v podpaží.

 

 

Eco Lotus Biomimic

Ultratenký a lehký, vysoce voděodolný materiál opatřený PU membránou DTL 20/20. Unikátní struktura s vysokou hustotou, která replikuje povrch lotosového listu tak, aby zadržoval vrstvu vzduchu v malých výčnělcích.