Nejlepší prodej a půjčovna elektrokol Apache v Praze.

11. 1. 2023 14.28

Apache elektrokola a kola v roce 2023, jaké jsou změny a novinky. Chcete Českou značku a dobrou kavalitu, tak Apache elektrokola jsou 

to pravé co Vám můžeme nabídnout.

První kolekce kol značky Apache vyjela z výrobní linky v roce 2001. Okamžitě se prosadila mezi zavedenými značkami a získala si přízeň profesionálních i

hobby závodníků, rekreačních cyklistů a cykloturistů. V roce 2003 se na kole Apache stal Jarda Kulhavý juniorským mistrem světa a Evropy, Kamil Absbuher

vyhrál na cyklokrosovém speciálu závod světového poháru a v minulosti sedlal kola Apache také paralympionik Michal Stark.

Na vrcholu žebříčku priorit značky je kvalita montáže a použitých komponent. Od samého začátku se kola Apache vyrábějí v českých montážních společnostech,

kde máme podstatně větší možnost dohledu na kvalitu a můžeme flexibilněji reagovat na měnící se požadavky trhu.

V posledních letech je výhradním dodavatelem společnost BPS Šumperk – dceřiná společnost rakouské KTM.

Významnou součástí kolekce Apache dnes tvoří také elektrokola. Do nabídky se poprvé dostala v roce 2009 a od té doby jejich oblíbenost

každoročně výrazně stoupá. V současné době patří značka Apache k dominantním dodavatelům elektrokol na českém trhu.

Za velmi důležité u elektrokol považujeme spolehlivý záruční a pozáruční servis. Proto elektrokola prodáváme výhradně v síti partnerských obchodů Apache.

Prodejci jsou odborně způsobilí zákazníkům poradit při výběru vhodného elektrokola a především pomoci s řešením vzniklých problémů. 

Děkujeme za Váš zájem o kola a elektrokola značky Apache a přejeme Vám spoustu krásných dní prožitých v sedle.

VZHŮRU DO BUDOUCNOSTI S NOVINKAMI OD BOSCHE!

Firma Bosch již v letošním roce zahájila přechod na nový komunikační protokol BES3.
Bylo vyrobeno velmi omezené množství systémů a to pouze ve specifikaci s baterií 750Wh, novým displejem Kiox a motorem Performance Line CX.
Motory Performance Line CX pro BES2 a BES3 vypadají hardwarově stejně, ale nejsou zaměnitelné. Stejně tak i displeje, baterie a ovládací tlačítka.
Pro sezónu 2023 bude nabídka rozšířená o nový displej nahrazující Purion a širokou škálu baterií.
V dalších sezónách bude BES2 postupně nahrazen BES3 - SMART komunikačním protokolem u všech kol.  A také budou nabízeny nové komponenty.
Systémy nejsou navzájem kompatibilní.

Na našich kolech Apache máme zcela nové rámy celoodpružených kol modelů Quruk 1 a 3 s 29”/27,5” a baterií 750Wh, nová ovládací tlačítka a novým displejem Kiox.
U 29”  hardtailů  Hupahu 1 a Hupahu 1 Lady je také nový rám a baterie 750Wh.
Máme nově v nabídce i model Tanka Tate s 27,5“ koly.
Modely Quruk 1, Quruk 3 ,Hupahu 1, Hupahu 1 Lady, Hupahu 3, Hupahu 5 a Tanka Tate jsou již se systémem  SMART, ostatní modely zůstávají se systémem BES2.

Obrovská výhoda všech kol Apache s motorem Bosch je osazení komponenty firmy  Shimano  a odpruženou vidlicí Suntour.

 

BAFANG - UŽIVATELSKY VSTŘÍCNÝ A PŘITOM VYSOCE VÝKONNÝ!

Apache pro sezónu 2023 připravil též kolekci s BAFANG systémy. Pro naše kola jsme použili 2 typy motorů : M400 a M510. Velkou novinkou je, že APACHE bude mít oba motory jak na 36 voltovém systému, tak nově i na 48 voltech!

Motor M400 je vyzkoušený, lety prověřený motor s nominálním výkonem 250W a kroutícím momentem 80N.m. Lehký, výkonný a extrémně odolný - to jsou klíčové vlastnosti klasického systému pohonu M400.
Se jmenovitým výkonem 250 W, točivým momentem 80 Nm a hmotností pouhých 3,9 kg je dokonale přizpůsoben potřebám rodinně orientovaných nebo moderních cestovních eBiků a důsledně poskytuje jezdci harmonickou a spolehlivou podporu (80 Nm!).

Motor M510 je převratný upgrade výkonného motoru eMTB. V porovnání s minulou generací zůstává maximální točivý moment motoru M510 95 N.m, ale hmotnost se snížila o 18 % na skvělých 2,9kg, zatímco maximální výkon se zvýšil o 20 %. Maximální podpora kadence je rozšířena až na 120 otáček za minutu. Díky inteligentnímu řídícímu systému tzv. SMART MODE - kdy úroveň asistence se automaticky mění dle výkonu jezdce -  je zajištěn plynulý rozjezd, silná akcelerace a nepřetržitý maximální výkon.

Tyto modely budou vybaveny 2 typy originál BAFANG Li-on baterií BT F15 :
- baterie 36V DC s kapacitou 18,2Ah (655Wh) - systém naladěn na co nejdelší dojezd
- baterie 48V DC s kapacitou 17,5Ah (840Wh) - systém naladěn na co nejvyšší výkon

Originál BAFANG baterie 36V/48V jsou pro oba motory testovány vývojovým oddělením BAFANGU na reálné podmínky resp. odběry. Umí reagovat na změnu zátěže a zaručují mimořádné dojezdy. Překonávají tak běžně používané baterie druhovýrobců, které tyto specifické vlastnosti nemají. Zároveň byl značkou BAFANG vyvinutý nový řídící software pro rok 2023.

Motor, baterie, nabíječka a displej tak tvoří uzavřený systém od jedné firmy (podobně jako systém BOSCH nebo SHIMANO), který dohromady funguje mnohem lépe, stabilněji a s vyšším výkonem a dojezdem než když je složen z komponentů od různých výrobců!

Mechanicky je baterie ve své spodní části již z výroby velmi dobře chráněna krytem proti poškození a zároveň zajištěna proti uvolnění. Novinkou je též spouštění systému přímo na ovladači na řidítkách - tj. není nutno zapínat přes vypínač baterie!

Součástí systému je nejen kompaktní barevný display, ale především originál BAFANG 36V/48V nabíječka.

U systému s baterií 48V jde o úplnou novinku. Systém byl dlouhodobě vyvíjen vývojovým oddělením BAFANG.

Hlavní výhody 48V systému oproti 36V jsou:
- vyšší účinnost motoru
- větší zásoba energie při stejné velikosti baterie
- menší proudová zátěž systému, což dovoluje použít slabší kabeláže, jsou menší ztráty v odporu vedení.

Obecně se díky vyšší efektivitě motoru a menším ztrátám v odporu vedení celý systém méně zahřívá a lépe využívá energii z baterie. Všechno toto znamená, že kolo se systémem 48V oproti kolu s 36V systémem dojede při stejně velké baterii dál.

Kola Apache s BAFANG motory mají nové vyvinutý profilovaný, sportovně slopingový rám pro BAFANG Baterie.
Modely BAFANG jsou vyrobeny a záměrně  osazeny komponenty, které jsou uživatelsky i servisně jednoduché, což je optimální pro laiky bez cyklistické minulosti.
Konkrétně :
L-TWOO, což je plně funkční alternativa k SHIMANU, je s ním 100% kompatibilní a na našem velkoobchodě budou dostupné náhradní díly.