Kategorie & typy elektrokol

Možná si říkáš, že elektrokolo není nic pro tebe, ale zkus se zamyslet. Rád jezdíš na kole? Už se ti stalo, že jsi musel z kola slézt a tlačit ho, protože kopec před tebou byl nad tvé síly? I vášnivý cyklista si elektrokolo oblíbí. Je to prostě obyčejné kolo jen s tím rozdílem, že až ti dojdou síly, tak si zapneš motor a ten kopec prostě vyjedeš. Elektrokola nabízíme pro městské, horské i trekingové účely. Jsi-li omezen prostorem, určitě se ti bude líbit varianta našeho skládacího elektrokola. A pokud ti dvě kola nestačí, i pro tebe máme řešení. A tím je elektrotříkolka. Tříkolka na elektro pohon a opravdu ne, tato není pro malé děti.

O kategorii nebo-li typech elektrokol:

Horské nebo-li terénní elektrokolo je vhodné pro jízdu v náročném terénu, ale bez problému s nimi můžeš jezdit i po městě nebo cyklostezkách. Tato elektrokola jsou určena pro uživatele, kteří hledají elektrokolo pro sportovní využití. U těchto kol je hlavním parametrem kvalita kola jako takového. Pro velké zatížení sportovním charakterem jízdy a jeho osazení vyspělou elektronikou s velmi přesným a citlivým dávkováním energie dopomoci. Důležité je přirozené a plynulé spouštění dopomoci motoru, které je při sportovním provozování kola takřka neznatelné. Horská elektrokola většinou disponují trojpřevodníkem a přehazovačkou o 7-10 převodech, odpruženou vidlicí a u většiny kol kotoučovými hydraulickými brzdami. 


 
Městské elektrokolo je určeno především pro uživatele, kteří ocení univerzální elektrokolo vybavené integrovanými světly a blatníky pro provozování i v civilním oblečení a stačí jim dojezd obvykle kolem 50-70 km. Důležitým parametrem této kategorie kol je nízká váha a jednoduché ovládání. Kolo, které je používáno takřka denně, musí být osazeno kvalitními mechanickými částmi, které odolávají častému používání a povětrnosti. Uživatel v této kategorii také ocení jednoduchost odnímání baterie a její nízkou váhu, která je nutná pro častou manipulaci a dobíjení. Městká elektrokola jsou určená primárně pro jízdu po zpevněných komunikací, ale samozřejmě zvládanou i lehký terén jako je např. nezpevněná polní či lesní cesta. Městská elektrokola se vyrábí v pánském i dámském provedení.
 
 
Krosové elektrokolo Leader Fox BEND pánské, 2020-1
 
 
Krosové nebo-li trekové elektrokolo (někdy se můžeš setkat také s označením cestovní elektrokolo) je určeno pro "náročnější" uživatele, kteří hledají univerzální cestovní / krosové / trekové elektrokolo s kvalitními komponenty pro dlouhou životnost a s vysokým dojezdem. U těchto kol je podstatný dojezd a dílenské zpracování kola a jeho součástí. Dojezd je dán jednak kapacitou baterie. Reálný dojezd však rovněž ovlivňuje osazení kola a řídící elektronika, která hospodaří s dávkováním energie podle potřeby. Není tedy jednoduché rovnítko mezi dojezdem a kapacitou baterie. Velmi vyspělé systémy jako je například Bosch pracují s energií velmi hospodárně a dokáží z baterie o kapacitě 400 Wh „vyždímat“ dojezd až 150 km. Kromě dlouhého dojezdu poskytují treková elektrokola vysoký jízdní komfort, nízkou hmotnost a výbornou "manévrovatelnost".
 
Skládací elektrokolo Leader Fox HARLAN 20
Skládací elektrokolo je primárně určeno na skládání, což je jeho zásadní a obrovskou výhodou. Způsoby rozložení se dle výrobců elektrokol liší, nicméně jsou v principu stejná. Jízda na těchto elektrokolech je pohodlná, malá kola se však nehodí pro dlouhé jízdy po nezpevněných komunikacích. Doporučujeme na jízdy v okolí bydliště, cesty do práce, nebo jako základní vybavení např. obchodních zástupců, kteří jsou schopni s tímto levným dopravním prostředkem překonat náročné cestování po městě a vyhnout se tak dopravním zácpám. Pro svou skladnost jsou vítaným doplňkem vybavení pro karavanisty a jachtaře. Jednou z hlavních výhod je snadné parkování elektrokola a jeho nutnost nošení do bytu, kde po složení se vejdete do každého výtahu. 


 

 
Elektrokola se středovým pohonem zažívají v posledních měsících obrovský "boom"!  Elektrokola se středovým pohonem jsou pro sportovní jízduna kole a to jak při akceleraci v kopcovitém terénu, tak při jízdě na kole v nižinách. Velmi přesný pohon v kombinaci s kvalitním jízdním kolem vytváří silnou podporu, která ovládá každý terén s jakýmkoli převodovým stupněm. Kombinace estetiky, dokonalosti a efektivity, to vše přináší elektrokola se středovým pohonem. Nová inovativní řada elektrokol se středovým pohonem se probudila k životu a nic ji nebrání se ti ukázat v plné záři.